Q & A

1. Chcę się włączyć w działania, jak mam to zrobić?
a) Napisz do nas wiadomość poprzez formularz w zakładce „Kontakt”, a my się z Tobą skontaktujemy i podpowiemy co dalej lub
b) Zgłoś się bezpośrednio do parafii, której kontakt jest na stronie danej potrzeby (do góry po prawej stronie jest nr kontaktowy do osoby, która opiekuje się i koordynuje to dzieło)
2. Jak uruchomić w parafii dzieło Jestem blisko Ciebie?
Rozpoczęcie działań na portalu jestembliskociebie.pl odbywa się w kilku krokach. Najpierw zapraszamy do kontaktu z fundacją, aby się poznać i omówić najważniejsze kwestie organizacyjne. Następnie bardzo ważne jest, aby samemu lub wspólnie z nami przedstawić pomysł księdzu proboszczowi. Bardzo chętnie przyjedziemy i wspólnie przedstawimy cały zamysł oraz kolejne kroki działania.
3. Jak zostać animatorem?
Kiedy rozpoznasz w sercu pragnienie pomocy drugiemu człowiekowi w potrzebie, należy zgłosić się do moderatora parafii. Kontakt do niego znajduje się na stronie danej potrzeby, którą parafia umieściła w systemie (do góry, po prawej stornie, pod nazwą parafii).


4. Czym zajmuje się animator?
Rozpoznaje zgłaszane potrzeby mieszkańców wspólnoty parafialnej i umieszcza je po zalogowaniu do systemu. Drugą rolą animatora jest kontakt z osobą, która chce udzielić pomocy.
5. Co zrobić kiedy chcę pomóc w konkretnej potrzebie?
Przy każdej potrzebie umieszczonej na stronie https://jestembliskociebie.pl/ jest kontakt do animatora. Należy się z nim skontaktować, aby omówić sposób udzielenia pomocy.